انواع مدارات سمعک

سمعك ها بر اساس نوع مدار به پنج دسته تقسيم مي شوند:
سمعک آنالوگ
سمعك آنالوگ امواج صوتي را به سيگنالهاي الكتريكي تبديل مي كند و اين سيگنالها ي الكتريكي به آمپلي فاير(تقویت کننده ) ارسال مي شود .

این گروه از سمعک ها مانند سمعک INTEGRA محصول شرکت INTERTON،دارای پتانسیومتر تنظیم زیر و بم صدا بوده و نیازی به کامپیوتر و نرم افزار در هنگام تنظیم ندارند.
سمعک قابل برنامه ریزی
سمعک قابل برنامه ریزی درواقع از مدار سمعک آنالوگ برخوردار بوده با این تفاوت که برای تنظیم آن از نرم افزار و کامپیوتر استفاده می شود .
سمعک دیجیتال
سمعک های دیجیتال علاوه بر 3 بخش اصلی تشکیل دهنده هر سمعک ، دارای مدارات پردازشی بوده و عملکردی مشابه یک کامپیوتر را دارد . این مدارات پردازشی تعداد باندها و کانال های متفاوت دارند. برای مثال هریک از سمعک های avio 3،avio 1 و avio5 – محصول شرکت INTERTON- به ترتیب دارای 6 ، 9 و 12 کانال هستند . لازم به ذکر است با افزایش تعداد مدارات پردازشی سمعک ، تعداد باندها و کانال های آن نیز افزایش یافته و درنتیجه امکان انجام تنظیمات دقیق تر با کامپیوتر را برای ادیولوژیست (شنوایی شناس ) فراهم می کند. مجموعه این ویژگی ها و امکانات در سمعک های دیجیتال ، رضایت خاطر کاربران را به همراه خواهد داشت .
سمعک هوشمند
سمعک های هوشمند ، درواقع سمعک های دیجیتالی پیشرفته ای هستند که دارای حافظه داخلی بوده و قابلیت انطباق با شرایط محیط های مختلف را دارند . بدین معنا که صداهای بلند ، آرام و گفتاری در مدارات پردازشی متعدد و جداگانه تقویت شده و در انتها باهم تلفیق می شوند. برجسته ترین ویژگی این گروه از سمعک ها توانایی شناسایی و تمرکز بر سیگنال گفتاری ، همزمان با قابلیت حذف اصوات مزاحم پیرامون و افزایش چشمگیر درک گفتار است. سمعک های گروه SCOPE محصول شرکت INTERTON، بهترین مثال از سمعک های هوشمند بوده که قابلیت شناسایی تغییرات اکوستیکی محیط را داشته و متناسب با شرایط محیط ، برنامه سمعک را به صورت هوشمند تغییر می دهد.
سمعک WIRELESS (بلوتوث دار)
سمعک های WIRELESS که با عنوان سمعک های بلوتوث دار هم معرفی شده اند ، از آخرین تکنولوژی ساخت سمعک برخوردار هستند. این گروه از سمعک ها علاوه بر برخورداری از ویژگی های برتر سمعک های هوشمند مانند شناسایی خودکار تغییرات سیگنال صوتی دریافتی از محیط ، عملکرد سیستم شنوایی طبیعی را شبیه سازی نموده و صدایی با کیفیت عالی و طبیعی تولید می کنند . از نمونه سمعک های WIRELESS موجود می توان به سمعک COSMO محصول شرکت INTERTON اشاره نمود . با استفاده از این سمعک فرد می تواند با آرامش خاطر در محیط های مختلف حضور فعال داشته و از شنیدن صدایی کاملا" طبیعی لذت ببرد . سمعک های WIRELESS به دلیل قابلیت برقراری ارتباط WIRELESS با موبایل و تلویزیون ، صدای موبایل و یا تلویزیون را مستقیم ، بدون تاخیر و با کیفیت عالی دریافت کرده و به گوش فرد می رسانند .

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت اخبار و اطلاعیه های ما ایمیل خود را ثبت کنید و عضو شوید.

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران - میدان فاطمی - خیابان چهل ستون - ساختمان چهل ستون - واحد 802
کد پستی: 5849/14155
فکس: 88994666 - 88994665 (9821+)
 تلفن: 88994666 - 88994665 (9821+)
 پیام کوتاه: 1000931572846